fdm

تکنولوژی FDM:

 پرینتر سه بعدی FDM

 
پرینتر سه بعدی FDM:
این دسته پرینتر ۳ بعدی ها که کار برد بسیار زیادی در زمینه های متفاوت دارند و روش ساخت این پرینتر سه بعدی FDM مانند ماشین آلات CNC می باشد که در ۳ محور x y z کار می کند و فایل سه بعدی را از طریق نرم افزار های متفاوتی تبدیل به G کد تبدی می شود و از طریق اتصال کامپیوتر به دستگاه و یا از طریق SD card وارد دستگاه می شود.
پرینتر سه بعدی های FDM از رایج ترین پرینتر سه بعدی در جهان محسوب می شود که امید است که در آینده ایی نچندان دور پرینتر سه بعدی های fdm همانند پرینتر های چاپ کاغذ که امروزه در اکثر خانه ها و شرکت ها دیده می شود جای خود را تثبیت کند چرا که این نوع پرینتر برای ساخت هر شیئ که جنس آن پلاستیک باشد می تواند با هر شکل پیچیده ایی که حجم دارد به راحتی آن را بسازد.
پرینتر سه بعدی fdm به دلیل نداشتن محدودیت در شکل ظاهری جسم برای تولید کاربرد های متنوع و جالبی را دارد ، و در زمینه های متفاوتی از جمله: صنعتی ، پزشکی ، معماری ، مجسمه سازی ، قالبسازی ، روباتیک ، شیرینی پزی و هر شکلی که در ذهن شما باشد می تواند فعالیت کند.
پرینتر های سه بعدی fdm از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و معمولا رزولیشن این نوع پرینتر های سه بعدی از ۱۰۰ میکرون می باشد و در صورتی که کیفیت ساخت پرینتر سه بعدی خوب باشد میتوان تا رزولوشن ۲۵ میکرون نیز قطعه ای را تولید کرد.
پرینتر سه بعدی fdm  توان پرینت ۲۲ نوع متریال را دارد از جمله رایج ترین آنها:PLA, ABS, PBA,
خروجی نهایی پرینتر سه بعدی fdm جسمی با استحکام قابل قبول و با هر میزان پیچیدگی و متریال های متنوع می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *