پرینت سه بعدی دوچرخه در هلند

پرینت سه بعدی دوچرخه

اخبار پرینتر سه بعدی

ساخت دوچرخه توسط پرینتر سه بعدی

برای اکثر ما، چاپ ۳D همچنان یک تکنیک در حاشیه طراحی و تولید صنعتی است. با این وجود، در سطح جهانی، با توجه به تحقیق و توسعه بسیار زیادی که در زمینه وجود دارد، تقریبا یک روز شاهد ساخت روبات های غول پیکر برای ساخت ساختمان های قابل سکونت در سایت های ساخت و ساز – روی زمین و دیگر سیارات هستیم. برای اولین بار آن را اینجا شنیدید.

 

پرینت سه بعدی دوچرخه در هلند

 

اما آینده کوچک می شود، درست است؟ در حال حاضر ما نمونه ای از جهش بعدی در چاپ سه بعدی داریم: یک دوچرخه فولادی ضدزنگ که توسط پنج دانشجوی دانشگاه دلفت در هلند ساخته شده توسط روبات های شرکت آمستردام MX3D است. به نام دوچرخه دوچرخه، قاب قاب فولادی آن به منظور به حداقل رساندن مقدار مواد در حالی که حداکثر قدرت. این ساختار در اطراف چندین اجزای سنتی مانند لوله سر، پایه پایین و عقب افتاده ها ساخته شده است. در سبک ثابت ثابت، ترمز ندارد جایی که این دوچرخه می رود، به آنها نیازی ندارد. و، به رغم اینکه چقدر قابل توجه است، velocipede در ۲۶٫۵ پوند حلقه می زند. بدون وزن، مطمئن، اما اولین تلاش کراکرجک.

چاپ سه بعدی دوچرخه

این همه امکان پذیر است به دلیل کنترل دستی کامپیوتری MX3D، شش محور بازو صنعتی رباتیک، که دارای یک سر جوش مخصوص قوس الکتریکی است. به جای استفاده از جوش برای نگهداری دو قطعه فلز با هم، بازوی روبوتیک یک عدد از مواد مذاب را در بالای دیگری قرار می دهد، خطوط و چارچوب ها را در هر جهت و هر جهت ایجاد می کند. گرانش اینجا بی اهمیت است بازوی قادر به ساخت یک جسم است که از یک دیوار یا از سقف، در هر زاویه، بدون نیاز به ساختارهای پشتیبانی اضافی، فرود می آید.

 

ساخته دوچرخه با چاپگر سه بعدی

 

سر جوش می تواند فولاد، فولاد ضد زنگ، برنز، مس و آلومینیوم را در عرض های مختلف توزیع کند. در حال حاضر، مخلوط های فولادی در خطوط پنج یا ده میلی متر چاپ می شوند. این امر به احتمال زیاد با زمان تغییر می کند. MX3D پروژه گل سرسبد خود را آغاز می کند: چاپ سهبعدی ۲۶ پا و پل عابر پیاده فولادی در یک کانال در آمستردام. این شرکت در حال تلاش برای رسیدن به طول عمر است که حدودا سه ماه به چاپ می رسد، که در سال ۲۰۱۷ تکمیل شده است. در آن زمان نخستین دوچرخه چاپی سه بعدی در جهان قادر به سوار شدن در اولین پل سه بعدی فلزی چاپ شده در جهان خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *