اکتاگون پلاس-پل فلزی توسط پرینتر سه بعدی آمستردام

پرینتر سه بعدی استیل

اخبار پرینتر سه بعدی

چاپ سه بعدی پل توسط رباط های ۶ محور کوکا با نازل جوش استیل

اکتاگون پلاس پرینت سه بعدی پل فلزی در آمستردام

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵، ما در مورد چگونگی ساخت یک پل بر روی رودخانه در آمستردام تحلیل و بررسی کردیم که به روش ساخت با روبات های کوکا با نازل جوشکاری استیل با فراینتد چاپ سه بعدی ، ساخت این پل اکنون تکمیل شده است – اگر چه هنوز باید در بالای رودخانه گذاشته شود.

ساخت پل فلزی توسط پرینتر سه بعدی در هلند

برای ساخت این پل از ۴ روبات کوکا استفاده شده. روبات کوکا شامل یک بازوی ۶ میحوره می باشد که به تمام جهات حرکت می کند با نصب کردن نازل جوشکاری می توان دستگاه را به یک روبات جوشکار تبدیل کرد.

روش کار به این صورت است که یک نازل جوش کاری به روبات کوکا متصل می شود که مفتول های جوش که همانند الکترود هستند اما به صورت رولی به دستگاه متصل می شود و نازل جوش الکترود استیل را همانند دستگاه جوش پل را به شکل جوش کاری با فرایند چاپ سه بعدی روی هم جوش کاری می کند و پل را به شکل یک پارچه  می سازد.

پرینت سه بعدی پل فلزی روی رودخانه ایی در امستردام

ساخت این پل ۶ ماه به طول انجامید که ۱۲٫۵ متر طول (۴۱فوت) دارد ، که وزنی معادل ۴٫۵۰۰ کیلوگرم ( ۹٫۹۲۱ پوند) از فولاد زد زنگ و ۱۱۰۰ کیلومتر (۶۸۴ مایل) سیم جوش استفاده شده است.
پل قبل از اینکه بر روی رودخانه نصب شود، تمامی آزمایشهای تحمل بار را به منظور بررسی استحکام و حفظ شکل ساختاری وانواع بار های وارد به پل انجام می شود.
ساخ0ت پل فلزی پارامتریک توسط روبات کوکا- اخبار پرینتر سه بعدی اکتاگون پلاس
منبع: MX3D

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *